Da har vi nettopp sett Eclipse for andre gang og filmen er like bra, om ikke bedre. Det er så utrolig mange bra scener i filmen, jeg er skikkelig imponert. Nå er vi ute og spiser og så får man se hva kvelden bringer videre. I morgen er det tilbake til kalde Trøndelag, kjipt!
Da har jeg hylt slik at jeg er helt ødelagt i stemmen, presset meg frem i køen, Sett Oda kjøpe utallige Twilight ting og sett på en fet danseoppvisning. Nå mangler bare det beste, Twilight Eclipse!
Da står vi og venter på å komme inn på førpremieren på eclipse. det er 3 timer til de åpner dørene, og køen har rukket å blitt kjempelang. Gleder meg sykt mye til å se filmen nå!
I dag har jeg vært wannabe Jenny Humphrey. Klippet, sydd, slitt og limt og nå er jeg snart ferdig med Edward skjorta mi.
Tenkte å vise dere hva man må gjøre for å lage seg en lik. Det man trenger er:
Hvit singlet
Svart skinnstoff
Gråpapir
Tøysaks
Symaskin eller nål og tråd
Glittersteiner
Strykejern
Det første jeg gjorde var å lage en mal av bokstavene og hjertet ut av gråpapir. Malene teipet jeg på skinnstoffet, og så klippet jeg bare rundt. Tilslutt gikk jeg over og finjusterte og da ble det slik:
(klarte å bytte plass på a'en og r'en, men er heldigvis ikke slik på skjorta)
Deretter begynner den litt mer vanskelige delen, altså syingen. Jeg valgte å sy med symaskin, men det går fint å sy for hånd.
Helt til slutt festet jeg på glittersteiner litt overalt, slik at skjorta ble skikkelig Hanna.
I dag har jeg vært og fjernet den stygge etterveksten min. Det er så godt å være blondie igjen. Går til Adnan på solsiden, og han er kjempeflink, hyggelig og good looking.